Dziecko Samo Bez Opieki?!

Ostatnio często mnie pytacie w co się bawić z rocznym dzieckiem. Luli, fragment, jaki cytujesz odnosi się (przynajmniej ja to rozumiem) do tego, czym może nie mówi się głośno, ale w szczerych rozmowach na forach, czy po prostu po ludzku przy stole, na kawie, z innymi mamami. :) Mianowicie, że karmienie „publicznie” niemowlaka na ławce w parku, czy gdziekolwiek, gdzie zaistnieje potrzeba, wywołuje uśmiech wsparcia, natomiast już karmienie dziecka, które ma kilka lat i je inne pokarmy „PUBLICZNIE” jest dla wielu przekroczeniem pewnych granic. Niestety takie sceny się ogląda i pytanie brzmi: czy to konieczne? tym jest mowa, że w wielu sytuacjach przedłużające się karmienie piersią to downside, bo mamy nie potrafią odmówić i karmią „zawsze i wszędzie”, co dla samych rodziców może jest piękne (i niech takie zostanie), ale dla innych osób, które są świadkiem takiej sceny przypadkiem już niekoniecznie.
I to jest dobre. Warto wprowadzać w życie zachwalane przez logopedów i psychologów zasady, ale pamiętać przy tym, że sposoby porozumiewania się mamy z dzieckiem zwykle są unikalne, przypisane do tej jednej, jedynej i wyjątkowej więzi na świecie. Nie rezygnujmy więc w rozmowie z niemowlakiem z własnego ja. Ważne, byśmy czuły się swobodnie. Wtedy i maluch poczuje to samo.
Moj syn ma 1,5 roku mowi mama tata itd. Poznaje nowe słowa, je miksowane, niemiksowane i czesciowo. Karmie go piersia na noc do spania i w nocy. Nie rozumiem w jaki sposob mialo by to negatywnie wplynac na jego wymowe. Nie trzyma sie kupy ta wypowiedz. Nie osadzam Matek karmiacych i niekarmiacych. Nie opowiadam karmieniu bo nie chce slyszec negatywnych opinii ze karmie za dlugo. Skoro jest to zdrowe dla dziecka a mnie nic nie kosztuje czemu mam tego nie robic? Wydaje mi sie ze syn sam sie odstawi na razie czekam.
Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje kilka możliwości uregulowania opieki nad dzieckiem po rozwodzie jego rodziców. Najczęściej stosowane jest przyznanie jej wykonywania tylko jednemu z nich (zazwyczaj matce) z ograniczeniem władzy drugiego rodzica albo pozostawienie pełnej władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom (po przedstawieniu w sądzie porozumienia sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem po rozwodzie). Rodzice mogą rozważać zastosowanie opieki naprzemiennej tylko w sytuacji, gdy władza rodzicielska zostanie pozostawiona obojgu. ile system opieki, w którym dziecko mieszka z jednym z rodziców, a drugie regularnie je odwiedza, jest w Polsce dobrze znany, tyle opieka naprzemienna stanowi jeszcze swego rodzaju nowość.
Z całym szacunkiem ale chyba nie jest… właściwie jaki był cel merytoryczny tego artykułu? Co konkretnego miał przekazać mamom małych dzieci? Jakiś totalny misz-masz… i wypowiedź „eksperta-logopedy” totalnie niespójna z dzisiejszymi zaleceniami. Jako specjaliści należy przekazywać wiedzę wg jej najnowszych doniesień, a nie jakieś pseudo-porady. blog o zdrowiu , że dziecko po 12 m-cu życia, czy nawet wcześniej, zaczyna już żuć i jadać wszystko, nie oznacza, że to „WSZYSTKO” daje wartości jakie są w mleku mamy… radzę doczytać - badania ewidentnie wskazują jak dobre i ważne jest kobiece mleko także po roku czy nawet po 2 r.ż.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dziecko Samo Bez Opieki?!”

Leave a Reply

Gravatar